طب سنتی

برای کنترل آلرژی می توانید!!

برای کنترل آلرژی می توانید

برای کنترل آلرژی می توانید!!

کنترل و بهبود آلرژی های فصلی و حساسیت ها:

خواص ضد باکتری زردچوبه به محدود کردن آلرژن‌ها در بدن کمک می‌کند. به علاوه، این ماده سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند و سرماخوردگی را از بین می‌برد. زردچوبه باید عنصر اصلی رژیم غذایی هر فرد باشد.

همچنین می‌توانید نصف قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را به یک لیوان شیر داغ مخلوط و آن را مصرف کنید. این ترکیب یک ضد آرتروز قوی نیز هست.

اثبات شده است که مصرف روزانه‌ی یک قاشق عسل خالص به محدود کردن واکنش‌های آلرژیک، بخصوص آن‌هایی که از گرد و غبار به وجود می‌آیند، کمک می‌ کند.

حمام بخار بهترین راه برای باز کردن بینی کیپ شده بر اثر آلرژی است. این کار همچنین خارش گلو را نیز تسکین می‌دهد و در درمان آلرژی‌های مربوط به انسداد گوش نیز موثر است.

روغن اکالیپتوس گرفته شده از برگ‌های اوکالیپتوس، درمان بی‌نظیری برای معالجه‌ی انسداد مجرای بینی، سینوس، و دیگر واکنش‌های آلرژیک است.

آنتی هیستامین های طبیعی به صورت روزانه حتما دو تا سه بار مصرف شود: دمنوش گزنه، سرکه سیب، دمنوش یونجه، سبوس گندم، دمنوش گشنیز، چای سبز

در فضای آزاد از ماسک استفاده کنید و بعد از اینکه به منزل رسیدید حتما دوش بگیرید.

گردگیری و جاروبرقی در منزل بیشتر از حالت عادی انجام شود چون گرد و غبار آلرژی را بدتر میکنند.

سوپ و آش زیاد میل کنید و از خوردن زیاد گوشت پرهیز کنید.

برای کاهش علایم و بهبود, روزانه روغن گل بنفشه در بینی بچکانید. هر بینی دوقطره, ۲ بار در روز

سیاه دانه، گل بنفشه، سماق هرکدام ۲ واحد، تخم گشنیز، گل گاوزبان هرکدام ۱واحد مخلوط شوند و پودر شوند. ۱ ق.م با ۱ لیوان آب جوش۱۵دقیقه دم شود. (۲ تا۳ بار در روز)

 

???????? کپی از مطالب این سایت فقط با ذکر منبع، در غیر اینصورت لطفا کپی نشود.